GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2023 16:59   Güncelleme : 23-02-2023 16:59

Samsun Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde “Çocuk Oyun Evi” kurdu

Emre ŞAHİNOL/SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediyesi depremi yaşayan çocukların yaralarını sarmak için canla başla çalışıyor. Başta 4 - 6 yaş olmak üzere her yaş grubundan çocuklar için Kahramanmaraş 12 Şubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yerleşkesi içerisinde ‘Çocuk Oyun Evi’ oluşturuldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde “Çocuk Oyun Evi” kurdu
SAMSUN Büyükşehir Belediyesi depremi yaşayan çocukların yaralarını sarmak için canla başla çalışıyor. Başta 4 - 6 yaş olmak üzere her yaş grubundan çocuklar için Kahramanmaraş 12 Şubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yerleşkesi içerisinde ‘Çocuk Oyun Evi’ oluşturuldu.

Özellikle depremden en çok etkilenen, en çok korkan ve kaygıya kapılan çocuklar için de Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin uzman ekipleri büyük felaketten en fazla etkilenen çocuklar ile de yakından ilgileniyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in koordine ettiği çalışmalarda barınma, gıda, alt yapı gibi ihtiyaçların giderilmesi için deprem bölgesinde ekipler canla başla çalışırken afetzedelere her türlü destek sağlanıyor.

DEPREMİN ACI İZLERİ SİLİNMEYE ÇALIŞILIYOR

Özellikle depremden en çok etkilenen, en çok korkan ve kaygıya kapılan çocuklar için de Kahramanmaraş 12 Şubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yerleşkesi içerisine kurulan Sağlık Destek Merkezi içinde ‘Çocuk Oyun Evi’ oluşturuldu. Buraya gelen çocuklarla oyunlar oynanıyor, boyama etkinlikleri yapılıyor. Uzman ekipler tarafından yapılan görüşmelerle depremin acı izleri silinmeye çalışılıyor.

‘OYUNLAR OYNAYIP RESİM YAPIYORLAR’

Depremin çocuklar üzerindeki etkisinin azaltılması için Büyükşehir Belediyesi olarak özel bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Demir, ″Bir gecede yaşadıkları mutlu yuvalarından olan çocuklarımız, hem kayıpların acısını yüreklerinde hissediyor, hem de bu yeni duruma alışmaya çalışıyor. Biz de çocuklarımızın yaşanan bu felaketi psikolojik olarak en hafif şekilde atlatmaları için oyunun iyileştirici gücüne inanıyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi olarak Sağlık Destek Merkezi çadırının içine ‘Çocuk Oyun Evi’ kurduk. Çeşitli etkinliklerle oyuncaklarla oynayıp, resim yapıyorlar. Müzikli oyunlarla deprem olgusundan bir nebze de olsa uzaklaşıyorlar. Uzman ekiplerimiz afetzede çocuklarımızı mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar” diye konuştu.(

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ