GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2023 11:41   Güncelleme : 26-02-2023 11:41

Samsun Opera ve Balesi ekibi, deprem bölgesinde 'Çocuk Operası' sahneliyor

Ersin DEMİR/SAMSUN, (DHA)- SAMSUN Devlet Opera ve Balesi, 11 ili kapsayan turnelerinde deprem bölgesindeki çocuklar için “Eni’nin Kalbi” adlı çocuk operasını sahneliyor

Samsun Opera ve Balesi ekibi, deprem bölgesinde 'Çocuk Operası' sahneliyor
SAMSUN Devlet Opera ve Balesi, 11 ili kapsayan turnelerinde deprem bölgesindeki çocuklar için “Eni’nin Kalbi” adlı çocuk operasını sahneliyor.
19 Şubat’ta deprem bölgelerindeki depremzede çocuklar için farklı şehirleri kapsayan özel bir turneye çıkan Samsun Devlet Opera ve Balesi, Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye ve Adıyaman’da dört gün boyunca pek çok temsil gerçekleştirdi. 23 Şubat'ta Osmaniye Tosyalı Spor Kompleksi çadır kentinde yapılan temsilde birçok çocuğa ulaşma şansı yakalayan Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 15 kişilik turne ekibi, deprem bölgesinde şartların elverdiği ölçüde “Eni’nin Kalbi” adlı çocuk operasını sahneliyor.
Çadırlarda, basketbol sahalarında, okul bahçelerinde, spor komplekslerinde ve açık alanlarda yapılan temsillerde Samsun Devlet Opera ve Balesi koro sanatçıları Hande Anar Kocatürk, Ulaş Kocatürk, Metin Bayram, Serap Bölek ve Melisa Ezer depremzede çocuklara eğlenceli bir oyunla ve sanatın iyileştirici gücüyle destek veriyor.
24 Şubat'ta Adıyaman’a geçerek 1 No’lu çadır kentte depremzede çocuklarla buluşan ekip, aynı gün Adıyaman İl Halk Kütüphanesi’nin bahçesinde bir temsil daha yaparak depremzede çocukların yüzünü güldürdü. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ