GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-09-2022 17:13   Güncelleme : 05-09-2022 17:13

Samsun'da 'Akıllı Şehir Trafik Güvenliği'’projesine başarı ödülü

SAMSUN,(DHA) - AVRASYA Üniversitesi tarafından, “Akıllı Şehir Trafik Güvenliği’’ projesini hayata geçiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e başarı belgesi  verildi

Samsun'da 'Akıllı Şehir Trafik Güvenliği'’projesine başarı ödülü
AVRASYA Üniversitesi tarafından, “Akıllı Şehir Trafik Güvenliği’’ projesini hayata geçiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e başarı belgesi  verildi.

Avrasya Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin hazırladığı anket sonucunda, “Akıllı Şehir Trafik Güvenliği’’ projesini hayata geçiren ve lityum pilli otobüsleri ile vatandaşlarına hizmet veren Samsun Büyükşehir Belediyesine başarı belgesi verildi. Başarı belgesini Samsun’a giderek Başkan Demir’i makamında ziyaret eden, Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız verdi. Ziyarete Yıldız’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran ve Genel Sekreter Gülay Yeniçeri de katıldı.

‘SAMSUN İLİMİZE ÇOK ŞEYLER KAZANDIRDI’

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Başkan Demir’in ülke için yaptığı çalışmalarla her zaman gurur duyarak uzaktan takip ettiklerini ifade ederek, “Samsun ilimize çok şeyler kazandırdı. Bundan sonra da önemli projelere imza atacağına eminim. Dolayısıyla bizler kendileriyle gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl 10. kuruluş yıldönümümüz kutlamıştık. Kutlamalar çerçevesinde bölgemizde ve ülkemizde önemli çalışmalar imza atan kişilere ödüller takdim etmiştik. Pandemi şartlarından dolayı törenimize katılamayan başkanımıza ödülünü “TEKNOFEST Karadeniz” günlerine denk düşürerek burada takdim etmek istedik” dedi.

‘TEKNOLOJİ KONUSUNDA DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA OLMALIYIZ’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise kendilerinin de uzaktan Avrasya Üniversitesindeki çalışmalarını takip ettiklerini belirterek “Üniversitenin kuruluş aşamasında bizlerde elimizden geldiği kadar destek olmaya çalıştık. Şu anda Avrasya Üniversitesi eğitimine ve gelişimine devam ediyor, başında da güzel bir yönetimi var. Bende sizleri tebrik ediyorum. Bizler bu bölgenin marka değerini hep birlikte il il ayırmadan Karadeniz Bölgesi olarak yüceltmeye devam edeceğiz. Şu anda da TEKNOFEST 2022 şehrimizde gerçekleşiyor. Bölgemizin tüm illerinden yoğun katılım var. Orada da standınızı gördüm, gurur duydum, tebrik ediyorum. Tüm hocalarımıza dekanlarımıza, rektörlerimizi hakikaten tebrik ediyorum. Teknoloji konusunda dünyanın en iyileri arasında olmalıyız” ifadelerini kullandı. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ