GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2023 14:41   Güncelleme : 08-09-2023 14:41

Schneider Electric global yönetiminde üst düzey atama

Bora Tuncer, şirketin Pasifik, Hindistan, Orta Doğu Afrika ve Güney Amerika'da yaklaşık 95 ülkeyi kapsayan uluslararası operasyonlar bölgesinin dijital dönüşümünden sorumlu olacak

Schneider Electric global yönetiminde üst düzey atama

İSTANBUL (AA) - Schneider Electric, Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Dijital Dönüşüm Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine Bora Tuncer'in atandığını duyurdu.

Schneider Electric açıklamasına göre, 5 Eylül itibarıyla yeni görevine başlayan Tuncer, şirketin Pasifik, Hindistan, Orta Doğu Afrika ve Güney Amerika'da yaklaşık 95 ülkeyi kapsayan uluslararası operasyonlar bölgesinin dijital dönüşümünden sorumlu olacak.

Tuncer, mevcut iş modellerinin standardizasyonu ve transformasyonunun yanı sıra yazılım ve dijital servislerde büyüme, veri ve teknoloji destekli iş alanlarında stratejilerinin belirlenmesi ve bölgede hayata geçirilmesine liderlik edecek ve çalışmalarına Dubai merkezden devam edecek.

Kariyerine 1994 yılında Deloitte'da Audit Assistant olarak başlayan Tuncer, 2003 yılında Senior Audit Manager olarak görev yaptığı Deloitte'dan ayrılarak Schneider Electric'te Finans Direktörü olarak görev aldı.

Bilgi teknolojileri, iş geliştirme, şirket satın alımları ve entegrasyonu alanlarında farklı sorumlulukları takiben 2010 yılında Schneider Electric Güç Ürünleri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Tuncer, 2011 yılında Power&Life Space İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

2013 yılında Schneider Electric Türkiye Ülke Başkanlığı ve 2016 yılında da Schneider Electric Türkiye, Orta Asya, Pakistan ve Kazakistan Bölge Başkanlığı görevlerini üstlenen Tuncer, 1994 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmasının ardından Sabancı Üniversitesi'nde Executive MBA yüksek lisans derecesini almaya hak kazandı.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ