GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2023 09:19   Güncelleme : 12-01-2023 09:19

Trabzon'da öğrencilerden ‘mimariden modaya’ defilesi

TRABZON,(DHA) - TRABZON'da öğrenciler, mimari dönemleri kostümler üzerinde yansıtarak tasarladıkları giysileri defile ile sergiledi. 

Trabzon'da öğrencilerden ‘mimariden modaya’ defilesi
TRABZON'da öğrenciler, mimari dönemleri kostümler üzerinde yansıtarak tasarladıkları giysileri defile ile sergiledi. 

Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, mimari restorasyon, moda tasarımı, iç mekan tasarımı ve grafik tasarım programlarında okuyan 60 öğrenci tarafından ‘Mimariden modaya 2’ defilesi sergilendi. Ömer Yıldız Yerleşkesi sergi salonunda düzenlenen defilede öğrenciler, 3 aylık çalışma sürecinde tasarlamış oldukları giysileri giyerek sahne aldıl. Defile akademisyenler, öğrenciler ve veliler tarafından yoğun ilgi gördü. 

Düzenlenen defilede öğrencilerin her aşamada aktif rol aldıklarını ifade eden mimari restorasyon programı öğretim görevlisi İbrahim Aktürk, “Mimarinin kostümle hayat bulması anlamında ilki geçen yıl yapılan defilenin devamı niteliğinde yapılan etkinlikte hem dans şovları hem de eğlenceyle büyük görsel şölene imza atıldı. Bu vesile ile etkinliğe aktif destek veren tüm öğrencilerimi kutluyorum. Hazırladığımız defile programı hem akademisyen arkadaşlarımızdan hem de velilerimizden tam not aldığını gururla belirtmek isterim. Üniversite olarak bölgemizde önemli faaliyetlere imza atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ