SPOR
Giriş Tarihi : 20-02-2021 12:40   Güncelleme : 20-02-2021 12:47

Trabzonspor'un Başakşehir Galibiyeti Sonrası Gazete Manşetleri

Başakşehir Galibiyeti Sonrası Ahmet Ağaoğlu'nun Açıklamaları.Ahmet Ağaoğlu: “Trabzonspor şampiyonluk yarışının içinde”

Trabzonspor'un Başakşehir Galibiyeti Sonrası Gazete Manşetleri

HABER: HABERTS

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili takımın şampiyonluk yarışının içinde olduğunu ancak önlerine maç maç bakmaya devam edeceklerini söyledi.

Süper Lig’in 26. haftasında Trabzonspor, deplasmanda Başakşehir’e 1-0 mağlup oldu. Mücadelenin ardından Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yükselen bir grafiklerinin olduğunu söyleyen Başkan Ağaoğlu, “Özellikle Abdullah hoca geldikten sonra Galatasaray maçı hariç maç kaybetmedik. Kazanma alışkanlığı diye hocanın sürekli tekrarladığı bir şey vardı. O alışkanlığı edindi takım. Bugün pek pozisyon zenginliği olmayan bir maçtı. İki takım da dengeli oynadı. Maçın sonuna doğru Yusuf’un inanılmaz deparı, bireysel çabası skoru getirdi. Skorla birlikte de 3 puanı getirdi. Hoca gibi ben de puanları sayamıyorum. Sadece 4.’yüz, onu biliyorum. Maç maç bakıyoruz. Yenilmezlik serisi, galibiyet serisi bunlar da fazla bir şey ifade etmiyor. Puan kaybettiğiniz zaman o galibiyet serisinin bir anlamı olmuyor, tekrar sıfırdan başlıyorsunuz. Önümüzde Fenerbahçe maçı var. Bütün gücümüzle Fenerbahçe maçına konsantre olacağız. Takımda çok ciddi eksikler var. Ama aynı oranda Başakşehir’deki eksikleri de göz ardı etmememiz lazım. Zaten bu beklenen bir şeydi. Hem bu pandemi süreci hem de sıkıştırılmış lig ve sezona geç başlanması, neredeyse 3-4 günde bir maç oynanması bu oyuncuların fizik gücünü ve dayanıklılığını çok ciddi şekilde etkiliyor. Önümüzdeki maçlarda da buna benzer durumlarla karşılaşabiliriz. Bir taraftan da mutlu olduğum şey bu kadar sakatlığın ardından genç oyuncuların şans bulması. Bugün Kağan, herkes 18 yaşında diyor ama bana göre 17 yaşında. Lise son sınıf öğrencisi. Ama kendisinden çok şey beklediğimiz bir oyuncumuz. Bu tür maçlarda şans buluyor genç oyuncularımız. Bu işin sevindirici diğer bir tarafı da o. Bana göre de mükemmel oynadı ve uzatmalarda mutlak bir pozisyonu ayağıyla çıkardı. Ondan sonra Atakan giriyor, sol tarafta Faruk Can oynadı. Bu oyuncularımızın şans bulması açısından da baktığımız zaman U19 Ligi biliyorsunuz bir senedir oynanmıyor. U17 oynanmıyor, diğer alt ligler oynanmıyor. En azından bu genç oyuncularımızın bu tür maçlarda kadroda kendine yer bulması ve maç tecrübesi edinmesi, maç stresini üzerlerinden atması açısından olayın olumlu olarak değerlendireceğimiz tarafı o” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir Günlük Fark İle Trabzonspor Tarihine Geçti

Başakşehir deplasmanına hasta olan 3 kalecisinden yoksun gelen Trabzonspor'da eldivenleri 18 yaşındaki Kağan Moradaoğlu taktı.

10 Ocak 2003 doğumlu olan file bekçisi, 18 yıl, 1 ay, 9 günle bordo-mavili ekibin ligde kalesini koruyan en genç oyuncu oldu.

2 sezon önce Galatasaray deplasmanında forma giyen Arda Akbulut, 18 yıl, 1 ay, 10 günle en genç kaleci unvanını alırken, Kağan Moradaoğlu, 1 günlük farkla bu unvanı eline geçirdi. Maç sonrası arkadaşlarının tek tek kutladığı Kağan, "En baştan beri hayal ettiğim bir şeydi bu. Uğurcan Ağabey bana çok yardım etti ve heyecanımı yendim. Çok şükür güzel bitirdik" şeklinde konuştu.

ELDİVENLERİ UĞURCAN'DAN
Trabzonspor'un genç kalecisi Kağan Moradaoğlu'na takım kaptanı Uğurcan Çakır'dan jest geldi. Tecrübeli file bekçisi, şans getirmesi için Kağan'a eldivenlerini verdi. Takım arkadaşları da oyuncuya maç öncesi başarı dileklerinde bulundu.

 

KUZEY EKSPRES - SİZ GİDİN AĞABEYİNİZ GELSİN

KUZEY EKSPRES - SİZ GİDİN AĞABEYİNİZ GELSİN

Günebakış Gazetesi, "Kim tutar seni Trabzonum"

 

TAKA - BAYKUŞ DA AVCI'DAN KAÇAMADI

FANATİK - BU YOLUN SONU ZİRVE

FANATİK - BU YOLUN SONU ZİRVE