GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-09-2023 12:28   Güncelleme : 05-09-2023 12:28

Trendyol, TEKNOFEST ziyaretçilerini teknoloji, yazılım ve sanat ile buluşturdu

Trendyol, Refik Anadol'un "Makine Hatıraları: Uzay" sergisini bu yıl da Ankara'da 10 binden fazla sanatseverle buluşturdu

Trendyol, TEKNOFEST ziyaretçilerini teknoloji, yazılım ve sanat ile buluşturdu

İSTANBUL (AA) - Trendyol, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde gerçekleşen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te yerini aldı.

Trendyol'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'un ardından Ankara Etimesgut Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST kapsamında, Trendyol'un resmi sponsorluğunda, Türkiye'nin çağdaş sanat alanındaki öncülerinden Refik Anadol'un 2021'de hayata geçirdiği uzayla ilgili büyük veri kümelerine ışık tutarak yeni bir kavramsal çerçeve sunan "Makine Hatıraları: Uzay" sergisi sanatseverler ile buluştu.

Cumhuriyetin 100. yılında başkent Ankara'da gerçekleştirilen 5 gün süren festival boyunca Refik Anadol, "Makine Hatıraları: Uzay" sergisi 10 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen TEKNOFEST'te Trendyol, standını ziyaret eden binlerce kişiyi Metaverse evreninde Trendyol Sanat ile buluşturdu.

Trendyol Hızlı Market uygulamasında geçen günlerde işe başlayarak şimdiden geniş bir takipçi kitlesine ulaşan yapay zeka destekli yeni nesil asistan AITEN de TEKNOFEST'te yerini aldı. AITEN, 5 gün boyunca 2 bin kişinin sorularını cevaplarken, eğlenceli cevaplarıyla da ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ