GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2022 12:44   Güncelleme : 27-07-2022 12:44

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu: Tüm turistler misafirimizdir

Selçuk BAŞAR-Aleyna KESKİN/TRABZON,(DHA)- TRABZON Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu,, “Güvenlik açısından şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin güvenli olması, turizmin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Bizler hiç bir zaman din, dil, ırka bakmadan tüm turistler, misafirimizdir” dedi

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu: Tüm turistler misafirimizdir
TRABZON Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu,, “Güvenlik açısından şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin güvenli olması, turizmin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Bizler hiç bir zaman din, dil, ırka bakmadan tüm turistler, misafirimizdir” dedi.

Trabzon'da iş dünyası temsilcileri ve milletvekilleri, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde (TGC) kent ve bölge turizmi ilgili açıklamalarda bulundu. Turizm konulu programa; AK Parti Trabzon Milletvekilleri Salih Cora ile Bahar Ayvazoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs,  AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, TÜRSAB Başkanı Volkan Kantarcı, Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Başkanı Eyüp Ergan ve TGC Başkanı Ersen Küçük katıldı.

‘TÜM TURİSTLER MİSAFİRİMİZDİR’

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, pandime sonrası kentte turizmin hareketli olduğunu belirterek, “Şehrimizdeki turizm hareketliliği nedeniyle yapılması gereken çalışmalar olduğu aşikâr. Şehrimizde iş yapan kesim olarak turizmin ne kadar önemli olduğudur. Biz turist seçecek konumda değiliz. Turist gezeceği yeri seçendir. Turist, doğal ve kültürel araştırmasını yaparak güvenli bölge olduğunu araştırıp gideceği yeri seçer. Şehrimizin alt yapısının gelişmiş olması, güvenlik açısından da şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin güvenli olması, turizmin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Bizler hiç bir zaman din, dil, ırka bakmadan tüm turistler misafirimizdir” dedi.

TURİSTLER MEMNUN

Anketlerin, turistlerin kentten memnun kaldığını gösterdiğini kaydeden Başkan Hacısalihoğlu, “Şehrimizde gerçekten ulaşım konusunda alt yapı konusunda, turistlerin memnuniyetini görüyoruz. Anketler bize bunu gösteriyor. Yeme içme yerleri, konaklama dışında vakit geçirdikleri yerlerin standartlarının yüksek olduğunu bizlere ifade ediyorlar. Geleceğe dönük daha fazla yatırımla, daha fazla kişileri ağırlamanın fırsatını yakalayacağız. Geçmişte normalde körfezden gelen misafirlerin 7 gün kaldığını görürdük. Şimdi 9 ve 10 güne çıktı. Kalma süresi de artmakta. Bu da memnuniyet verici. Ne kadar fazla kalırsalar ekonomimize daha fazla katkı sağlıyor” diye konuştu. (

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ