GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2022 12:08   Güncelleme : 02-09-2022 12:08

Turhal'da yüksek gerilim hatları yer altına alınıyor

Fatih YILMAZ/TOKA,(DHA)- TOKAT'ın Turhal Belediyesi ve ÇEDAŞ ekiplerinin ortak çalışması ile tehlike arz eden yüksek gerilim hatları yer altına alınıyor. Turhal Belediyesi ve ÇEDAŞ ekiplerinin ortak çalışması ile ile merkezinde bulunan ve tehlike arz eden yüksek gerilim hatları yer altına alınıyor. Çalışmalar ile ilgili açıklama da bulunan Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, "Şehir dışında kalacak diye inşa edilen yüksek gerilim elektrik nakil hatları zaman içinde şehrin gelişmesi ile yerleşim bölgesi içinde kalmıştır. Yüksek gerilim elektrik nakil hatları hem kapsadığı alan olarak, hem enerji kaybı olarak, hem de tehlike arz etmesi açısından ÇEDAŞ ile birlikte bir çalışma yaptık. Bu çalışma neticelendirilmiş Onur Sokakta tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan yüksek gerilim hatları yer altına alınacaktır. Belediye öncülüğünde gerçekleştirilen bu çalışma bölge halkı için çok önemlidir" dedi. (DHA)

Turhal'da yüksek gerilim hatları yer altına alınıyor
TOKAT'ın Turhal Belediyesi ve ÇEDAŞ ekiplerinin ortak çalışması ile tehlike arz eden yüksek gerilim hatları yer altına alınıyor. 
Turhal Belediyesi ve ÇEDAŞ ekiplerinin ortak çalışması ile ile merkezinde bulunan ve tehlike arz eden yüksek gerilim hatları yer altına alınıyor. Çalışmalar ile ilgili açıklama da bulunan Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, ″Şehir dışında kalacak diye inşa edilen yüksek gerilim elektrik nakil hatları zaman içinde şehrin gelişmesi ile yerleşim bölgesi içinde kalmıştır. Yüksek gerilim elektrik nakil hatları hem kapsadığı alan olarak, hem enerji kaybı olarak, hem de tehlike arz etmesi açısından ÇEDAŞ ile birlikte bir çalışma yaptık. Bu çalışma neticelendirilmiş Onur Sokakta tehlike arz eden ve kötü görüntü oluşturan yüksek gerilim hatları yer altına alınacaktır. Belediye öncülüğünde gerçekleştirilen bu çalışma bölge halkı için çok önemlidir″ dedi. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ