GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2021 19:40   Güncelleme : 07-03-2021 19:40

Türkiye Afet Müdahale Planı-TAMP 2021 Hazırlıkları

Elazığ depremi, Van'da çığ düşmesi, Giresun ve Rize'de sel, Sakarya da patlama ve son olarak da İzmir depremi gibi oldukça fazla ücüzü can ce mal kaybına neden olan Afet ve Acil Durum olayına tanık olduk. Bu nedenle hazırlıkların daha hızlı tamamlanması gerekmektedir.

Türkiye Afet Müdahale Planı-TAMP  2021 Hazırlıkları

TAMP-Türkiye Afet Müdahale Planı güncelleniyor. Ülkemiz' de 2020 yılı Afet ve Acil Durumlar yönünden oldukça hareketli geçti. Elazığ depremi, Van'da çığ düşmesi, Giresun ve Rize'de sel, Sakarya da patlama ve son olarak da İzmir depremi gibi oldukça fazla ücüzü can ce mal kaybına neden olan Afet ve Acil Durum olayına tanık olduk. Bu nedenle hazırlıkların daha hızlı tamamlanması gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı ve AFAD, Afet ve Acil durumlara hazırlık için köklü çalışmalara imza atıyor. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu;  2021 Yılını  Afet ve Acil Durum Eğitim Yılı olarak açıklamıştı. İl ve İlçelerde Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri oluşturuluyor. 112 Acil Çağrı Merkezleri tek numarada toplanıyor. Hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Polis Arama Kurtarma-PAK eğitimini tamamlayarak operasyona hazır hale geldi.