SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:01   Güncelleme : 10-06-2021 23:10

Türkiye Rafting Şampiyonası İçin Start Verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Rafting Federasyonu tarafından Rize İli Ardeşen İlçesinde Yapılacak olan Rafting 1. Ayak ve Milli Takım Seçme Yarışları yapılan açılış töreniyle start aldı.

Türkiye Rafting Şampiyonası İçin Start Verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Rafting Federasyonu tarafından Rize İli Ardeşen İlçesinde Yapılacak olan Rafting 1. Ayak ve Milli Takım Seçme Yarışları yapılan açılış töreniyle start aldı.

 

Rize’nin Ardeşen İlçesinde 9-13 Haziran 2021 tarihlerinde yapılması planlanan Türkiye Rafting Federasyonu 1. Ayak ve Milli Takım Seçme Yarışları için ülkenin çeşitli İllerinden 47 takım 235 sporcu 80 hakem, teknik kurul ve kafile sorumlularıyla birlikte toplam 320 kişinin katılığı şampiyona için Ardeşen İlçe Kaymakamlığı önünde açılış töreni yapıldı.

Törene Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen Orhan, Eski Beyoğlu Belediye Başkanı, İstanbul ve Rize Eski Milletvekili ve RTEÜ Yaptırma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Nusret Bayraktar, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ardeşen İlçe Emniyet Müdür Fatih Furkan Ersoy, İlçe Jandarma Komutanı Erdal Yıldırım, Rize İl Gençlik ve Spor Müdürü Gürhan Yıldız, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı İsmail Kuyumcu, İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Bozkan, Ardeşen Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı,  İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Önder, Cumali Hakyemez ve Recep Biberoğlu, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Faruk Buçan, MHP Ardeşen  Cemil Bayrak, İYİ Parti Ardeşen İlçe Başkanı Metin Zeki Demiroğlu, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Y. Kenan Hatipoğlu, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu,  Ardeşen Şoförler Oda Başkanı G. Bariş Oğuz, Ardeşen Muhtarlar Dernek Başkanı Murtaza Özyanık, Rafting Hakemleri, Kulup yöneticileri ve sporcular katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan açılış programında sırasıyla Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, İlçe Belediye Başkanı Avni Kahya, Eski Beyoğlu Belediye Başkanı, İstanbul ve Rize Eski Milletvekili ve RTEÜ Yaptırma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Nusret, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen Orhan ve Rize Valisi Kemal Çeber protokol konuşmalar yaptı. Törenin sonunda toplu olarak büyük Ardeşen ailesi fotoğrafı için poz verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu, Rize Valiliği, Ardeşen İlçe Belediye Başkanlığı, İl Genel Meclis Başkanlığı, Kaçkarlar inşaat, Tektaş AVM ve Mis Bak Golonya’ını katkılarıyla Rize İli Ardeşen İlçesinde başlayan Rafting Şampiyonasının ilk gününde ülkenin çeşitli illerinden gelen 47 takım 3 gün sürecek olan şampiyona için start aldı.

Açılış töreni öncesinde gündüz yarışlarında U 19 Erkek Kadın, Açık Yaş Erkek Kadın ve Kara takımları RX yarışlarında kıyasıya mücadele ettiler.
Haber: Murat UÇKAN