GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 10:10   Güncelleme : 09-11-2022 10:10

Üniversite öğrencilerine 'Uyum ve Denge' konferansı

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) -  TOKAT Valisi Numan Hatipoğlu’nun eşi Uzman Psikolojik Danışman Pozitif Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde eğitim gören birinci sınıf öğrencilerine yönelik 'Uyum ve Denge' adlı konferans verdi

Üniversite öğrencilerine 'Uyum ve Denge' konferansı
 TOKAT Valisi Numan Hatipoğlu’nun eşi Uzman Psikolojik Danışman Pozitif Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde eğitim gören birinci sınıf öğrencilerine yönelik 'Uyum ve Denge' adlı konferans verdi.
Üniversite Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen konferans 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Bahtışen Kartal müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Uzman Psikolojik Danışman Pozitif Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu ise üniversiteye yeni başlayan öğrencilere rehber olacak ve üniversite yaşamlarına uyum süreçlerini kolaylaştıracak bilgiler paylaştı.
Uyum ve denge modelinden bahseden Hatipoğlu, ″Çevreye uyumlanırken çevreden de bir şeyler alıyoruz ve ona da katkı sağlıyoruz″ dedi.
Normal davranış, anormal davranış üzerine açıklamalarda bulunan Hatipoğlu, uyumlanma sürecinde öğrencilerin en çok zorlandıkları konular ve bu zorlanma sürecinde öğrencilere yardımcı olacak argümanları anlattı. Özgüven, irade, geleceğe yönelik hedefler konusuna da değinen Hatipoğlu, öğrencilerden gelen soruları cevapladı. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ