GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 19:07   Güncelleme : 15-09-2022 19:07

Vali Hatipoğlu, okul servislerinin denetimlerine katıldı

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)- TOKAT Valisi Numan Hatipoğlu, okul servisleri denetimine katıldı. Vali Hatioğlu, "Bundan sonra da kesintisiz denetimlere ve aynı zamanda okul servislerinin eğitimine önem vererek gerekli düzenlemeleri yapmaya gayret edeceğiz" dedi. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, trafikte öğrenci güvenliğini sağlamaya yönelik İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen servis denetimlerine katıldı. İl Emniyet Müdürü Vekili Erden Uzun ve trafik ekiplerinden denetimler hakkında bilgiler alan Vali Hatipoğlu servis şoförleri ve öğrencilere trafik güvenliği hakkında tavsiyelerde bulundu. Karşıyaka'da gerçekleştirilen uygulamada denetime alınan servis araçlarındaki öğrencilerle görüşen Vali Hatipoğlu trafik güvenliği konusunda öğrencilerin bilinçli bir şekilde yetişmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "İçişleri Bakanlığımızın en önemli projelerinden bir tanesi de okul güvenliğinin sağlanması, yaya geçitlerinin öncelikli hale getirilmesi. Biz de bu anlamda bugün okul servislerimizdeki denetimlere bizzat nezaret ettik. Çocuklarımızın hayatını önemsiyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun riyasetinde trafikte insanı odaklayan gerçekten önemli tedbirler alınmakta. Bunlardan bir tanesi de servislerdeki güvenliğin denetiminin gerçekleştirilmesi. Hassas bir şekilde hem sürücülerin hem servis görevlerinin kurallar uyması, öğrencilerimizin emniyet kemeri alışkanlığını edinmiş olması gibi hususlar büyük bir önem taşıyor. Öğrencilerimize hem okullarınıza hoş geldiniz dedik hem de duyarlılıklarının yükseltilmesine çalıştık. Tokat’ta 220 servisimiz var. Eğitim öğretim yılının ilk haftasında yaptığımız denetimlerde bunlardan  9’unda aykırılık ve kural ihlalleri tespit edip gerekli işlemleri yaptık. Bundan sonra da kesintisiz denetimlere ve aynı zamanda okul servislerinin eğitimine önem vererek gerekli düzenlemeleri yapmaya gayret edeceğiz" dedi. (DHA)

Vali Hatipoğlu, okul servislerinin denetimlerine katıldı
TOKAT Valisi Numan Hatipoğlu, okul servisleri denetimine katıldı. Vali Hatioğlu, ″Bundan sonra da kesintisiz denetimlere ve aynı zamanda okul servislerinin eğitimine önem vererek gerekli düzenlemeleri yapmaya gayret edeceğiz″ dedi. 
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, trafikte öğrenci güvenliğini sağlamaya yönelik İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen servis denetimlerine katıldı. İl Emniyet Müdürü Vekili Erden Uzun ve trafik ekiplerinden denetimler hakkında bilgiler alan Vali Hatipoğlu servis şoförleri ve öğrencilere trafik güvenliği hakkında tavsiyelerde bulundu. Karşıyaka'da gerçekleştirilen uygulamada denetime alınan servis araçlarındaki öğrencilerle görüşen Vali Hatipoğlu trafik güvenliği konusunda öğrencilerin bilinçli bir şekilde yetişmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, ″İçişleri Bakanlığımızın en önemli projelerinden bir tanesi de okul güvenliğinin sağlanması, yaya geçitlerinin öncelikli hale getirilmesi. Biz de bu anlamda bugün okul servislerimizdeki denetimlere bizzat nezaret ettik. Çocuklarımızın hayatını önemsiyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun riyasetinde trafikte insanı odaklayan gerçekten önemli tedbirler alınmakta. Bunlardan bir tanesi de servislerdeki güvenliğin denetiminin gerçekleştirilmesi. Hassas bir şekilde hem sürücülerin hem servis görevlerinin kurallar uyması, öğrencilerimizin emniyet kemeri alışkanlığını edinmiş olması gibi hususlar büyük bir önem taşıyor. Öğrencilerimize hem okullarınıza hoş geldiniz dedik hem de duyarlılıklarının yükseltilmesine çalıştık. Tokat’ta 220 servisimiz var. Eğitim öğretim yılının ilk haftasında yaptığımız denetimlerde bunlardan  9’unda aykırılık ve kural ihlalleri tespit edip gerekli işlemleri yaptık. Bundan sonra da kesintisiz denetimlere ve aynı zamanda okul servislerinin eğitimine önem vererek gerekli düzenlemeleri yapmaya gayret edeceğiz″ dedi. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ