GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2023 14:17   Güncelleme : 07-09-2023 14:17

Vodafone Pay yeni özellikleriyle hayatı kolaylaştıracak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin: "12 yaş üstü herkesin operatörden ve banka müşterisi olup olmamaktan bağımsız olarak kullanabildiği Vodafone Pay, oyun içi satın almaya kadar pek çok alanda hayatı kolaylaştırıyor"

Vodafone Pay yeni özellikleriyle hayatı kolaylaştıracak

İSTANBUL (AA) - Vodafone, yeni nesil mobil cüzdan uygulaması Vodafone Pay ve ön ödemeli alışveriş kartı Vodafone Pay Kart'tan oluşan Vodafone Pay ürün ailesini yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor.

Vodafone'den yapılan açıklamaya göre, bu kapsamda, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart'ın kullanım limiti 30 bin TL'ye yükseltilirken Vodafone Pay uygulamasına, hem ulaşımda hem ulaşım dışı ödemelerde kullanıcılarına avantajlı ödeme imkanı sunan İstanbulkart'ı eklemek ve bu karta bakiye yüklemek mümkün olacak. Müşteriler ayrıca, Vodafone Pay Kart'a otomatik bakiye yükleme talimatı verebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Vodafone Pay olarak, telekomünikasyon ve fintek sektörlerinin güçlü yanlarını bir potada eriterek müşterilere değer katmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"12 yaş üstü herkesin operatörden ve banka müşterisi olup olmamaktan bağımsız olarak kullanabildiği Vodafone Pay, oyun içi satın almaya kadar pek çok alanda hayatı kolaylaştırıyor. Vodafone'un Türkiye'nin en hızlı büyüyen yeni nesil bağlantı ve dijital servisler şirketi olma hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı ivmelendirdik. Bu çerçevede, Vodafone Pay uygulamamıza üç yeni özellik ekledik. Vodafone Pay Kart'ın kullanılabilir kart limitini yükselttik. Diğer yandan, müşterilerimiz Vodafone Pay uygulamasına İstanbul şehir içi toplu ulaşım kartı ekleyebilecek ve bu kartlarına bakiye yükleyebilecekler. Ayrıca, Vodafone Pay Kart'a otomatik bakiye yükleme talimatı verebilecekler. Vodafone olarak, mobil finansal hizmetler alanında müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan dijital iş ortağı olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

- Kullanılabilir limit 30 bin TL oldu

Vodafone, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart'ın kullanım limitini 1250 TL'den 30 bin TL'ye yükseltti. Limit artırma işlemini gerçekleştirmek için uygulama içinde kayıtlı bir kartın bulunması gerekiyor.

Kayıtlı kart bilgileri doğrulandığında, fiziksel ya da sanal Vodafone Pay Kart'ın günlük/aylık yükleme ve harcama limiti 30 bin TL'ye yükseltiliyor, ATM'den nakit para çekme limiti ise 1000 TL oluyor.

Vodafone Pay uygulamasına İstanbulkart eklenebiliyor ve karta bakiye yükleme yapılabiliyor. Bu fonksiyondan yararlanmak isteyen bir müşteri İstanbulkart'ının bilgilerini girerek, QR ve NFC olmak üzere üç farklı yöntemle Vodafone Pay uygulamasına tanımlayabiliyor.

Müşteri, İstanbulkart'ını ekledikten sonra Vodafone Pay Kart'ındaki bakiye sayesinde kartına bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebiliyor. İstanbulkart'a aktarılan tutar NFC teknolojisi sayesinde direkt karta yüklenebiliyor.

İstanbulkart'a yüklenen tutar İstanbul toplu ulaşımında, İspark otoparklarında ve Halk Bakkalların yanı sıra zincir marketlerden online yemek siparişine, restoranlardan sinemalara ve müzelere, giyimden kozmetiğe ve akaryakıt istasyonlarına kadar 100 binden fazla noktada kullanılabiliyor.

Vodafone Pay bu kapsamda bir kampanya da başlattı. Buna göre, eylül sonuna kadar İstanbulkart'ına Vodafone Pay Kart ile toplam 150 TL ve üzeri bakiye yükleyen müşteriler 50 TL kazanacak. Kazanılan tutar, müşterilerin Vodafone Pay Kartlarına yüklenecek.

- Vodafone FreeZone'lular da yararlanabilecek

Vodafone Pay'ın yeni kampanyasından FreeZone'lu gençler de yararlanabilecek. Vodafone FreeZone, avantajlı GB teklifleri ve gençlerin en çok sosyalleştikleri alanlarda sunduğu kahve, sinema, seyahat indirimleri ile onlara destek olurken, şimdi de İstanbullu FreeZone'lulara Vodafone Pay ayrıcalığıyla İstanbulkartlarına bakiye yükledikçe kazandıran ayrıcalık sunuyor.

İstanbulkartlarına 150 TL ve üzeri bakiye yükleyen FreeZone'lular 70 TL kazanacak.

- Otomatik bakiye yükleme talimatı verilebiliyor

Müşteriler, Vodafone Pay Kart'a otomatik bakiye yükleme talimatı verebiliyor. Müşteri, kendisi için belli tutarda kart kullanım bakiyesi belirliyor. Bu bakiyenin altına düşen tutar oluştuğunda, müşterinin uygulamaya tanımlı olan banka ya da kredi kartı aracılığıyla otomatik olarak Vodafone Pay Kart'a yükleme sağlanıyor.

Müşteri, harcama yaparken bakiye olmaması gibi bir durumla karşılaşmadan, belirlediği harcama tutarını kartında hep bulunduruyor.

- Toplam kullanıcı sayısı 4,5 milyon

12 yaş üstü herkes, kullandığı operatörden ve banka müşterisi olup olmamasından bağımsız olarak Vodafone Pay Uygulaması'nı kullanabiliyor ve fiziksel Vodafone Pay Kart sahibi olabiliyor.

Kullanıcılar, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kartlara Vodafone Pay Uygulaması ile banka hesabından EFT yoluyla ya da tüm banka ATM'lerinden para yükleyebiliyor, banka kartlarını Vodafone Pay Uygulaması'na tanımlayabiliyor, 7/24 anında para transferi gerçekleştirebiliyor, bakiye yüklenmiş fiziksel Vodafone Pay Kart'ını kullanarak tüm ATM'lerden 7/24 anında para çekebiliyor.

Diğer yandan, Vodafone Mobil Ödeme çözümüyle faturalı hatlar için harcama tutarını faturaya yansıtarak, faturasız hatlar için ise harcama tutarını bakiyeden düşerek alışveriş yapma imkanı sağlanıyor.

Dijital Abonelik, Oyun ve Uygulama Mağazası gibi iş yerlerinden yapılan alışverişlerin yanı sıra e-ticaret platformları Her Şey Yanımda ve Market Yanımda'da yapılan harcamaları müşterilerin faturasına yansıtma veya ön ödemeli hatlarında bakiyeden düşme imkanı sunuluyor.

Vodafone Pay'ın ürünlerini kullanan toplam kullanıcı sayısı 4,5 milyona ulaştı.

RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ