GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2023 11:25   Güncelleme : 21-02-2023 11:25

“Yıkılan otelden bir kişiyi 10 saatte sağ olarak çıkardık”

Emre ŞAHİNOL/BAFRA(Samsun),(DHA) – SAMSUN İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Yiğit Kara, Malatya’da yıkılan bir otelin enkazında kalan bir kişiyi 10 saat süren çalışma sonucunda sağ olarak kurtardıklarını belirtti. Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından ekibiyle birlikte Malatya’ya giden Samsun İHH Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Yiğit Kara, yaşadıklarını anlattı. Depremin olduğu ilk andan itibaren AFAD ekipleriyle irtibata geçtiklerini ve hemen Malatya’ya hareket ettiklerini anlatan Kara, 13 gün bölgede görev yaptıklarını söyledi. Yiğit Kara, “Yıkılan otelin enkazından ses alınmıştı. AFAD ekipleriyle birlikte enkazda çalışmalara başladık. 10 saat süren çalışma sonucu yıkılan otelin ikinci katındaki bir kişiyi sağ olarak çıkardık. Bu işi gönüllü yapıyoruz. Hepimizin farklı meslek grupları var. Gönüllü olarak bölgeye giderek çalışmalara destek olmaya çalıştı. Allah bir daha böyle acılar, afetler bizlere yaşatmasın. İhtiyaç duyulduğunda yine bölgeye giderek oradaki ekiplere destek olacağız” diye konuştu. (DHA)

“Yıkılan otelden bir kişiyi 10 saatte sağ olarak çıkardık”
) – SAMSUN İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Yiğit Kara, Malatya’da yıkılan bir otelin enkazında kalan bir kişiyi 10 saat süren çalışma sonucunda sağ olarak kurtardıklarını belirtti. 

Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından ekibiyle birlikte Malatya’ya giden Samsun İHH Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Yiğit Kara, yaşadıklarını anlattı. Depremin olduğu ilk andan itibaren AFAD ekipleriyle irtibata geçtiklerini ve hemen Malatya’ya hareket ettiklerini anlatan Kara, 13 gün bölgede görev yaptıklarını söyledi. Yiğit Kara, “Yıkılan otelin enkazından ses alınmıştı. AFAD ekipleriyle birlikte enkazda çalışmalara başladık. 10 saat süren çalışma sonucu yıkılan otelin ikinci katındaki bir kişiyi sağ olarak çıkardık. Bu işi gönüllü yapıyoruz. Hepimizin farklı meslek grupları var. Gönüllü olarak bölgeye giderek çalışmalara destek olmaya çalıştı. Allah bir daha böyle acılar, afetler bizlere yaşatmasın. İhtiyaç duyulduğunda yine bölgeye giderek oradaki ekiplere destek olacağız” diye konuştu. (
RİZE SON DAKİKA HABERLERİRİZE SON DAKİKA HABERLERİ